Dencinger 16 perc alatt mattolta a vendégvédelmet: Bicskei TC-Gyirmót FC Győr II. 2-0 (2-0)

2022. március 29. - ventil66

20220327_185748.jpgSzinte kora nyári időben csapatunk a Szűcs - Gaszner, Lapos, Vékony, Lencsés - Bori, Popovics, Dencinger, Hirman - Vörös, Sóron összeállításban kezdte a 27. fordulóbeli hazai mérkőzését. A lendületes kezdést a 3. percben Vörös cselsorozat utáni 18 méteres lövése jelentette, ami a védőkön megpattanva az alapvonalon túl hagyta el a játékteret. A lendület folytatódott, a 7. percben Bori indításával Gaszner az alapvonalig futott, belőtt labdáját Dencinger három lépésről a kapuba pöccintette (1-0). A 16. percben újabb Gaszner-elfutás a jobb oldalon, beadását Dencinger egy igazítás után 8 méterről a kapu bal oldalába bombázta (2-0). Folytatáshoz kattints!

Kicsit lankadt a hazai nyomás, ennek következtében kétszer is komolyabban veszélyeztettek a vendégek, előbb Major jobb oldali beadása után Mayer Á. lőtt, szöglet lett a vége. Nem sokkal később a szögletünket követően ismét Mayer Á. lépett ki a fellazult védekezés miatt, Herjeczkit hozta helyzetbe, de ő elvacakolta a lehetőséget. A következő percben Sóron is kapott egy remek labdát a jobb oldalról, de nem sikerült az eredményes befejezés. A 42. percben Sóron ellen követtek el szabálytalanságot a kaputól 25 méterre, el is vállalta a lövést, de a labda nagyon fölé szállt.

A II. félidőt jobban kezdték a vendégek, a 47. percben Bagó indult meg, 18 méterről tüzelt, ám Szűcs nagyot nyújtózva ütötte ki a labdát az alapvonalon túlra. Az 54. percben Gaszner jobb oldali beadását Vörös elvétette, Sóron az elé kerülő labdát 10 méterről rátűzte, de Hársfalvi bravúrral mentett. Az 57. percben Vöröst Mlinárcsik váltotta. A 72. percben Popovics bal oldali sarokrúgása után Mlinárcsik 10 méterről fejelt, de a labda a földről felpattanva a léc fölött hagyta el a játékteret. Három perccel később Bori és Popovics helyett Peinlich, valamint Kovács Botond lépett pályára, utóbbi először kapott lehetőséget az első csapatban. A 84. percben egy másik újonc, Kincses Márk lépett pályára a kétgólos Dencinger helyett. Két perccel később Kincses az alapvonalig vitte a labdát, visszagurítását Sóron egy csel után 10 méterről lőtte rá és szöglet következett.

A beívelésből Mlinárcsik 10 méteres fejese kapu fölé szállt. Egy újabb perc múlva Sóron jobb oldali beadását Peinlich kissé kisodródva lőtte rá, de Hársfalviról kipattant a labda. Az utolsó játékpercben Sóron lekészített labdáját az újonc Kovács Botond 17 méterről lőtte, centikkel a kapu mellé. Ezúttal bő fertályóra elég volt a győzelemhez. Szép támadásokat vezetve több lehetőség nyílott a gólszerzésre, de ezek mind kimaradtak. A II. félidő elején valamivel többet nyújtottak a vendégek, de a hajrában visszaállt a "rend" és akár többgólos is lehetett volna az egyébként biztos bicskei győzelem. Folytatás április 3-án vasárnap 16.00 órától a budapesti Kelen SC otthonában. Lehetőség a visszavágásra az őszi bicskei fiaskóért (1-2). (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter és Nagy György) További helyszíni felvételeink megtekintéséhez görgess!