Magabiztos győzelem a Hűség Városában: SC Sopron-Bicskei TC 0-2 (0-2)

A riválisok veresége miatt hétvégén újabb rangadó következik a 4. helyért!

2022. április 15. - ventil66

dscf5334_1.JPGA Hűség Városában, a Bicske Tigers maroknyi, de annál lelkesebb csoportja előtt lépett pályára az első tavaszi hétközi fordulóban a BTC. Az ellenfél az az erősen megfiatalított SC Sopron volt, amely a legutóbbi fordulóban a Veszprém elleni idegenbeli meglepetés győzelemmel próbált meg hosszú hajrába kezdeni a bennmaradás érdekében. Gyönyörű tavaszias, napfényes időben, a Bicskei TC kezdő tizenegye alig változott az elmúlt szombatihoz képest. A csapatkapitány Bori Gábor hétvégi esküvője után visszatért, így a Szűcs - Gaszner, Lapos, Vékony, Lencsés - Bori, Dencinger, Hirman, Popovics - Vörös, Sóron összeállításban kezdett csapatunk. Az első komolyabb lehetőség a hazaiak előtt adódott a 3. percben, egy hosszú indítást kapott a villámléptű Kiss, 15 méterről leadott lövése azonban mellé szállt. A 13. percben Bori indította Sóront, aki elől a kifutó kapus mentett, majd Bori újabb remek indítását Vörös szépen megszelidítette, 16-ról lőtt, a kapusról az alapvonalon túlra pattant a labda. Folytatáshoz kattints!

A sikertelen sarokrúgás után Lencsés sárga lapot kapott szabálytalanságáért. A 22. percben Sórontól Dencinger kapott labdát, akinek jobb oldali beadását Vörös becsúszva passzolta a kapu mellé. A 25. percben Vörös kitűnő ütemben a lyukra futó Sóron elé tálalt, aki 10 méterről a kiinduló kapus mellett a hálóba gurított (0-1). A 32. percben Sóron a saját 16-osa előtt követett el szabálytalanságot, a megítélt 21 méteres szabadrúgást Krizsonits lőtte, a sorfalról pattant az alapvonalon túlra a labda. A 36. percben pompás jobb oldali támadást követően Sóron kissé jobbról, 8 méterről tűzte rá a labdát, Acsádi még kiütötte, de érkezett Vörös és a léc alá továbbított (0-2). A 41. percben Dani cselezte magát a bal oldalon az alapvonalig, beadott, az érkező Gáncs azonban 12 méterről csúnyán fölé lőtt. A félidőben kettős cserét hajtott végre Csordás Csaba, kisebb sérülés miatt Lapos helyett Mlinárcsikot, az időnként túl vehemens, sárga lapos Lencsés helyett pedig Wágnert küldte csatasorba. Változott a csapat szerkezete is emiatt, Hirman jobb oldali, Gaszner bal oldali, Mlinárcsik pedig belső védőként szerepelt a továbbiakban.

A II. félidő harmadik percében Vörös hozta játékba Sóront, akinek 10 méteres lövése gyengére sikerült, így a kapus könnyen védett. Az 55. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Dani lőtt 10 méterről kissé balról, Szűcs sikeresen mutathatta meg tudását. A 63. perctől Vörös helyén Kincses folytatta. A 68. percben Gaszner a bal oldalról átívelt, ám Sóron a túlsó oldali 5-ös sarkától fölé bombázott. A 72. percben a jobb oldalról elvégzett szabadrúgás után Hirman 16 méterről lőtt a kapus kezébe, majd két perccel később Sóron helyett Németh J. lépett pályára. A 77. percben Kincsest lökték fel a sarokzászló közelében, a beadást követően az ide-oda pattogó labdát végül Wágner emelte fölé, majd még ebben a percben Németh J. térült-fordult a büntető területen belül és lőtt 12 méterről, Acsádi kezébe. A 80. perctől Peinlich váltotta Popovicsot.

A 85. percben a 16-os jobb oldali sarkától Honfi ívelt szabadrúgást a kapu elé, Krizsonits azonban fölé fejelt. A 91. percben Németh J. tört előre, a 16-oson belüli esését azonban a játékvezető sárga lappal honorálta, majd Wágner passza után 15 méterről a jobb kapufát találta telibe. Nem megszokott módon "csak" csatárok szerezték ezúttal góljainkat, ami örvendetes, de ezen a meccsen jól játszott az egész csapatunk. Itt-ott azért volt néhány könnyelműség, ami ezúttal nem okozott problémát a kissé erőtlenül futballozó soproniak ellen. Hatékonyabb helyzet kihasználással a győzelem nagyobb arányú is lehetett volna. A riválisok vereségeinek is köszönhetően folytatás Húsvét vasárnapján 18.00 órakor egy újabb rangadóval a Pápai Perutz FC ellen hazai pályán. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!