Igazságos döntetlen a legendák árnyékában: Tatabányai SC-Bicskei TC 1-1 (1-0)

2022. április 24. - ventil66

dscf5531.JPGA remek idő és a csapatok jó szereplése ellenére bántóan kevés néző előtt, de annál kedvesebb ünnepséggel kezdődött a szomszédvárak NB III-as derbije Tatabányán, vasárnap kora este. A 80 esztendős, sokáig NB I-es mérkőzésrekorder Szabó Györgyöt és a 70 éves, a 80-as években az argentin válogatottnak és a Real Madridnak egyaránt betaláló Csapó Károlyt köszöntötte a klubvezetőség, valamint Tatabánya város polgármestere. A Bicskei TC összeállítása a múlt hetihez képest három helyen változott, a két sérült kulcsember, Lapos és Bori egyaránt a kispadon ülte végig az ütközetet, így a Szűcs - Gaszner, Mlinárcsik, Vékony, Lencsés - Dencinger, Hirman, Popovics - Wágner, Sóron, Kovács Á. összetételű kezdő futott ki a Grosics Gyula Stadion mindig remek állapotú gyepére.  A hazaiak kaptak lábra jobban, ennek következtében már az ötödik percben gólnak örülhettek. Egy védelmi kihagyás után Árvai kevergetett a jobb oldalon, lövésszerű beadását a mieink elvétették, a felperdülő labdát pedig Szegleti három lépésről a kapu közepébe bólintotta (1-0). Folytatáshoz kattints!

Tovább támadtak a tatabányaiak, a 9. percben Kocsis 15 méterről tesztelte Szűcsöt, aki biztosan fogta a labdát. A 12. percben újabb védelmi baki után Árvai került lövőhelyzetbe, ám a 16-osról leadott lövése sem hozta zavarba Szűcsöt. A 22. percben Szűcs elszámított egy beadást, Kocsis azonban centikkel a kapu mellé fejelt. A 26. percben Gaszner jobb oldali beadását a gólra éhes Wágner elől szögletre mentették a hazai védők. A 32. percben Letenyei Árvait szöktette, de a nagy gólhelyzetet Gaszner elegáns szereléssel hatástalanította. A következő percben Letenyei lövésre szánta el magát 16 méterről, de a labda a kapu mellé szállt. A 38. percben Popovics 20 méteres lövése elzúgott a kapu előtt, a becsúszó Wágner és Kovács Á. sem érték el a labdát, így az akadálytalanul jutott az alapvonalon túlra. A következő percben Popovics trükkös jobb oldali sarokrúgása után Dencinger 20 méterről a kapu mellé lőtt. Bizony döcögött a bicskei csapatjáték 45 percig, hiányzott a frissesség és ötletesség.

A szünetben kettőt is cserélt Csordás Csaba, Pekowski és Németh léptek pályára Mlinárcsik és Kovács Á. helyett, így a felállás is változott, Hirman húzódott vissza belső védőnek. A 48. percben Wágner szerzett labdát az ellenfél térfelén, kilépett, de lövése gyengére sikerült. majd Németh futtatta Lencsést, aki az alapvonalról beadott, a védők szögletre mentettek. Az 55. percben Popovics indította Wágnert, aki elfutott a jobb oldalon, beadását Sóron elöl vágták az alapvonalon túlra a védők. Két perccel később Németh labdájával Sóron elfutott a jobb oldalon, beadását a balról remek ütemben érkező és a védőket megelőző Lencsés 15 méterről, állítgatás nélkül a léc alá bombázta (1-1). A 67. percben Popovicsot Kincses váltotta. A frissen beálló fiatal játékos jobb oldalról elvégzett trükkös sarokrúgása ezúttal Sóronra jött ki, akinek 16 méteres lövése azonban a kapu fölé szállt, komoly lehetőség maradt így ki. A II. félidő 30. percében megállt az idő Tatabányán, legalábbis az eredmény jelző szerint, ami előbb lefagyott, majd el is sötétült. A hajrára még Lassú is pályára lépett a vendégeknél.

Az utolsó előtti percben Gaszner ragyogó labdával indította Némethet, aki kissé jobbról a 16-os vonaltól nagy erővel lőtt, Balla nagy bravúrral ütötte ki a játékszert a léc alól szögletre. Kincses jól ívelt középre, de mindenki lemaradt, így a labda akadálytalanul hagyta el a játékteret. Nehezen lendült játékba a csapatunk, az első félidőben alig akadt figyelemre méltó megmozdulása. A II. félidőben úgy tűnt, hogy használt a feltételezhető fejmosás, lényegesen többet volt nálunk a labda. A remekre sikeredett egyenlítés után is volt még lehetőség további gól, gólok megszerzésére, de a lehetőségek rendre kimaradtak. Összességében a két ellentétes félidő miatt reális a pontosztozkodás. Folytatás május 1-én vasárnap 18.00 órai kezdettel, amikor a kiesés elől kétségbeesetten menekülő Balatonfüredi FC csapata a soros ellenfél. A BTC stabilan tartja az 5. helyet, de továbbra is látótávolságban a klubrekordot jelentő 4. helyezés. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter). További helyszíni felvételeink megtekintéséhez görgess!