Az utánpótlás és a szurkolótáborok örömünnepén "gázolt" a Kanizsa Expressz: Bicskei TC-FC Nagykanizsa 0-4 (0-1)

Egy nap, amikor a pályán semmi sem sikerült - 5. vagy 6. helyen végez a Bicskei TC!

2022. május 23. - ventil66

dsc_7448.jpgA két, már-már legendás barátságban lévő szurkolótábor (Bicske Tigers és Nagykanizsai Fenegyerekek) találkozójával és közös főzésével indult a vasárnap. A házigazdák már reggeltől készítették elő a finom, bográcsokban főzött babgulyásnak az egyesület által biztosított alapanyagait és a kanizsai szurkolók kora délután kapcsolódtak be. A sztorizgatást, evés-ivást (amire később az összes jelen lévő labdarúgó is hivatalos volt) egy igen kedves gesztus egészítette ki, amikor a színpadnál Csordás Csaba szakmai igazgató és Bori Gábor csapatkapitány az NB III-as csapat tagjai által dedikált BTC-mezt adott át a kanizsaiaknak az egyik súlyosan beteg szurkolótársuk részére. 16.30-tól a serdülő játékosok tartottak bemutató mérkőzést a center pályán, majd ezt követően Tessely Zoltán elnök, Bálint Istvánné polgármester, Dr. Horváth Gábor klubigazgató és Csordás Csaba köszöntötte a felsorakozott utánpótlás labdarúgókat. Folytatáshoz kattints!

Egyesével hívták ki őket és telt házas taps kíséretében kapták meg a 2021-2022-es idény emléklapjait. Külön díjazták korosztályonként az "Év Játékosát" is: ily módon Zámbó Ákos Péter (U7), Nagy Attila Zaránd (U9), Török Róbert (U11), Zabos Dániel (U13), Jére Botond (U15) és Marks Bence Timót (U16) vihetett haza díszes serleget, csakúgy mint a nem hivatalos tabellán ezüstérmes U13-as csapat tagjaként fejér megyei gólkirály (41 góllal) Éhmann Gábor. Közös fotózás zárta a hosszúra nyúlt ünnepséget, ami jó hír, mert azt jelenti, hogy rengetegen választották Bicskén rendszeres sportolásul a labdarúgást. Az ünnepség idején az U19-es csapat számos játékosa a II-es számú felnőtt csapat tagjaként bajnoki mérkőzésen vett részt, így a legidősebb korosztály köszöntésére külön kerül sor. A felemelő pillanatok után Maml Zoltán sípjelére, kora nyári időben vonultak ki a csapatok a remek talajú játéktérre.

A szezon utolsó hazai bajnoki mérkőzésén - amelynek "odavágóját" idegenben 1-0-ra nyerte a Bicske - a házigazda a Szűcs - Pekowski, Hirman, Vékony, Gaszner - Bori, Popovics, Dencinger, Kincses - Sóron, Vörös összeállításban kezdett. Azonnal egymásnak estek a csapatok, a 6. percben Vörös szerzett labdát a bal oldalon, kilépett a védők közül, de a kiinduló kapus mentett, majd a jobb oldali szögletet követően Bori beívelését Hirman öt méterről a léc fölé fejelte. A 9. percben János cselezgetett a 16-os előtt, majd 17 méterről, ballal nagy erővel a kapuba lőtt (0-1). A 12.percben egy elpasszolt labda után Lőrinczet akasztották védőink a büntető területen belül, 11-es, amit János végzett el, Szűcs azonban remek vetődéssel kiütötte a labdát! A 16. percben Sóron visszagurítása után Popovics 16 méterről, az elé vetődő blokkba belsőzött, majd még ebben a percben Gaszner indítását Kincses Sóron elé csúsztatta, aki elől az utolsó pillanatban mentettek a vendégvédők. A 22. percben kimaradt a legnagyobb egyenlítési lehetőség, Kretz vágta fel a 16-oson belül Kincsest, a megítélt büntetőt Sóron rosszul helyezve, Borsi kapusba lőtte. A 40. percben Popovics bal oldali szögletét követően Hirman fejelt ismételten fölé, majd Bori Kincsest indította, aki Vörösnek továbbított, de gyenge megoldása csak szögletet eredményezett.

A II. játékrész második percében Sóron villámgyors bedobása után Vörös került nagy helyzetbe, de elügyetlenkedte a lehetőséget. Az 51. percben vendég sarokrúgás után.Szabó 16 méteres lövését Szűcs nagyot nyújtózva ütötte ki, majd az ismételt beívelést Lőrincz 5 méterről a kapuba fejelte (0-2). Az 53. percben Bori jobb oldalról beadott, Sóron pöccintése a kapufát érintve hagyta el a játékteret. Az 57. percben pályára lépett Mlinárcsik és Lencsés, Pekowski és Kincses helyett. A 64. percben Gaszner, aki átkerült a jobb oldalra a cserék után, jobb oldali beadása után Sóron elől mentettek a védők, az ellentámadást Lőrincz indította, egy csel után Szabó elé tálalt ő, pedig 18 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (0-3). A 69. percben újabb kettős csere, Bori és Vörös helyett Wágner valamint Németh folytatták. A 79. percben Dencinger 16 méteres lövése pattant szögletre, ami ezúttal sem volt eredményes. Két perccel később Gaszner jobb oldali beadása Lencsés elé pattant, ő azonban 8 méterről mellé lőtt.

A 88. percben Gaszner kapott a jobb oldalon labdát, indítása Némethen átpattant, így lett jó Wágnernek, aki 15 méterről a keresztlécre bombázott. A hosszabbítás harmadik percében a nem sokkal korábban beálló Kobra lépett ki a védőink közül és 15 méterről, kissé balról a kapu jobb oldalába lőtt (0-4), megadva a kegyelemdöfést. A szezon utolsó hazai meccsén súlyos vereséget szenvedett csapatunk, így már nem rajtunk múlik a rekordbeállítást jelentő ötödik helyezés elérése, ellenben a tisztes 6. hely bár biztos. Sajnos egy tökéletesnek indult napon nem sikerült feltenni az i-re a pontot, éppen saját utánpótlása és telt ház előtt produkálta egyik leggyengébb idénybeli teljesítményét a Bicskei TC. Hadilábon álltak a góllövéssel a bicskei labdarúgók és a védekezés enyhén szólva is hagyott maga után kívánnivalót. Egy jó szurkoló mindent megbocsájt, így tettek a Bicske Tigers tagjai is, akik - a megalázó vereség ellenére is - a lefújás után hosszasan ünnepelték az összességében remek idényt produkáló kedvenceiket. A maratoni hosszúságú szezon lezárására május 29-én vasárnap 17.00 órától kerül sor a MOL Fehérvár FC II. csapatának otthonában. (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter, fotó: Adravecz Tamás) További helyszíni képeink megtekintéséhez görgess!