A szupercsere Németh duplájával mentette meg a gólzáporos idényzárót: MOL Fehérvár FC II-Bicskei TC 4-4 (2-2)

6. helyen zárt a Csordás-csapat - NB III-as rekordpontszámmal!

2022. május 30. - ventil66

img_3442.JPGA kiadós hideget is hozó zivatarfront miatt szokatlan módon, bekapcsolt világítással kezdődött a szezon utolsó meccse a MOL Sóstó Aréna füves utánpótlás pályáján, amelyen a Szűcs - Pekowski, Mlinárcsik, Vékony, Gaszner - Bori, Dencinger, Kincses - Vörös, Sóron, Molnár felállásban az 5. helyért lépett pályára csapatunk. Ehhez persze kellett volna a győzelem mellett a PAFC II. nagykanizsai betlije is, aztán végül egyik sem valósult meg. Nem kezdődött jól a meccs, a vendégszurkolók és a stáb akart hinni a szemének, amikor alig 50 másodperc elteltével máris a bicskei kapuban landolt a labda! Ekkor Tóth baloldali beadását Dénes az ötös sarkáról a hosszú sarokba fejelte (1-0). A 7. percben már a második góljukatt szerezték a vendéglátók, Tóth újabb bal oldali beadását Singh Armaan 10 méterről passzolta a kapu bal oldalába (2-0). Folytatáshoz kattints!

A 18. percben jutott el érdemben először csapatunk az ellenfél kapujáig, de Gaszner átadása után Vörös a kapus kezébe lőtt. Nem sokkal később Vörös helyére Lencsés állt be, nyilvánvalóan a középpálya erősítése céljából. A 20. percben Kincses futtatta Pekowskit, a jobb oldali beadást az alap vonalon túlra mentették a hazai védők, a korner után Kincses földre került, de a játékvezető csak újabb szögletet ítélt. A 31. percben Molnárt akasztották, Bori szabadrúgása után a kipattanót Mlinárcsik 20 méterről fölé lőtte. A 35. percben Molnár némi nehézséggel le kezelte a labdát, majd Kincseshez továbbított, a 15 méteres lövés a blokkról pattant le, majd Molnár átemelését Gaszner fölé bólintotta. Két perccel később Pekowski futott el a jobb oldalon, beadását Lencsés mellé fejelte. A következő percben egy mutatós támadás végén Sóron jó ütemben továbbított Molnár elé, aki egy igazítás után 15 méterről kipúpozta a hálót (2-1). A 45. percben Vékony hosszú indítását Sóron visszafejelte, Kincses pedig 15 méterről akrobatikus mozdulattal ballal a bal felső sarokba lőtt, kezdésre már nem is maradt idő (2-2).

A II. félidő második percében Dénes a bal oldalon lefutotta Mlinárcsikot, ám visszagurítását Tóth a kapu fölé bikázta. Az 59. percben Dékei 26 méteres lövése Kincsesen megpattant, így a labda vedheteltenül a bal felső sarokban kötött ki (3-2). A 71. percben Hajdinger elfutott, beadása egyedül találta Dénest, akinek nem okozott gondot 10 méterről a kapuba gurítani (4-2). A 69. percben Csordás Csaba pályára küldte Molnár helyett Németh Jánost, aki nyerő, de legalábbis pontmentő cserének bizonyult. A 76. percben Gaszner, majd Kincses volt a labda útja, utóbbi visszapasszát Németh egy csel után 12 méterről a léc fölé lőtte. A 81. percben Rónaszéki 25 méteres, izmos lövése a bal kapufán csattant. A 84. percben Dencinger vezette fel a labdát, jó ütemű átadása után Németh befelé cselezett, majd ballal, 16 méterről a bal felső sarokba bombázott (4-3). A játékvezető három perc hosszabbítást jelzett, ennek az utolsó pillanataiban Gaszner hozta játékba Némethet, ő pedig 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, közép kezdésre ezúttal sem maradt idő (4-4).

Gólzáporosra sikerült a idényzáró mérkőzés, a stabil védelemmel bíró Bicskétől szokatlan az utolsó két bajnokin kapott 8 gól. A védelmek mindkét oldalon több bakit követtek el, ettől függetlenül több találat (Dékei, Kincses, Németh) is szépségdíjasra sikerült. A fiatal Fehérvár érdeme, hogy végig bírta erővel, a vendégek pedig kétszer is (45.p. és 93.p.) úgy egyenlítettek, hogy folytatásra nem is maradt idő. Nem mehetünk el szó nélkül a fiatal, tehetséges Németh János teljesítménye mellett, aki 8 idénybeli NB III-as góljából (ami mellett 15 gólt jegyez még a tartalékcsapatban is) 7-et csereként ért el, s szinte mindegyik az adott találkozó kimenetelét döntően befolyásolta. Erre mondják, hogy szupercsere. A záró bajnoki végén a csapat az egész évben fantasztikusan drukkoló Bicske Tigers szurkolói csapat magjával ünnepelt a pálya szélén, a Bicskei TC azonnal megtartotta évadzáró vacsoráját a sukorói Gémeskút Étteremben, majd szabadságra is ment a keret. Az új idényre történő felkészülés június 20-án kezdődik. Ugyanezen a napon a Bicskei TC II. csapata hazai pályán 6-1 (4-1) arányban verte az Etyek SE-t, 4. helyen zárva a fejér megyei II. osztály északi csoportjának pontvadászatát.  (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter, fotó: Szabó Tibor) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!