Javuló játék, küzdelmes döntetlen: FC Dabas-Bicskei TC 1-1 (0-0)

2022. július 15. - ventil66

20220709_103109.jpgA várható nagy melegre való tekintettel egy órával korábban kezdődött a szombati matiné, az Illés - Gaszner, Hirman, Lakatos, Száhl - Bori, Dencinger, Kincses - Sóron, Szokolay, Lassú összeállítású csapat kezdett a visszatérő edzőpartner FC Dabas ellen. A hazai csapat "ébredt korábban", a 4. percben Dudás bal oldali sarokrúgást követően a túlsó öt és feles sarkától lőtt, ám Illés Bence jó érzékkel mentett. A 7. percben Tóth jobb oldali beadása után Kovács Péter kínálta meg kapusunkat mintegy 12 méterről, de ő állta a sarat. A 10. percben már csapatunk is eljutott az ellenfél kapujáig, Száhl baloldali beadását Sóron kicsavart pózból fejelte kapura, a kapus azonban mentett. A 16. percben ismét Berta-Sóron párharc, ezúttal Bori bal oldali szöglete után 8 méterről fejelt, ismét a kapus volt a nyerő. A 23. percben Szokolay továbbított Kincsesnek, akinek 20 méteres izmos lövését a hálóőr ujjheggyel tolta a léc fölé. Félóra elteltével Tóth jobbról cselezgetett befelé, a 16-osról nagy erővel lőtt centikkel mellé, majd Kiss bombázott 20 méterről a bal kapufa mellé. A 38. percben egy hazai szabadrúgás nagy kavarodást okozott, ami Erős 12 méteres lövésével és Illés bravúros védésével zárult. Folytatáshoz kattints!

A szünetben a jól teljesítő Illést a kapuban Szűcs váltotta, Lassú és Kincses helyett pedig Pekowski, valamint Molnár léptek pályára. Az 50. percben Sóron jobb oldali beadásáról a kapu előtt centikkel maradt le Szokolay, a gyors ellentámadásból Kiss Krisztián balról befelé cselezett, majd 18 méterről a bal alsó sarokba kanyarította a labdát (1-0). Két perccel később Sóron jó cselek után középre passzolt, Dencinger átlépte a labdát, így lett jó Molnárnak, aki 14 méterről ballal a kapuba lőtt (1-1). Szűk óra telt el a mérkőzésből, amikor Szokolay megsérült és Savanya állt a helyére. A 60.percben Pekowski, majd Molnár volt a labda útja, utóbbi 16 méteres lövése lepattant a blokkról Savanya elé, az ő lövését a kapus kiütötte Sóron elé, de a 10 méteres újrázás mellé szállt.

Bő egy óra játékidő elteltével Bori lőhetett két szabadrúgást, először a bal oldalról, ami elsuhant a támadók előtt, majd Hirmant bántották a kaputól 20 méternyire, ez a kísérlet mellé szállt. A 66. percben Dencinger helyett Majel Kyse lépett pályára. A 75. percben a Sóron-Hirman páros hagyta el a játékteret, Varga és Kovács Botond folytatták. A 78. percben Gaszner bal oldali beadása után Kise 15 méteres nagy lövése a blokkoló védőkről kipattant. A 84. percben a Molnár-Bene konfliktust a játékvezető sárga és piros lappal oldotta fel. Az emberhátrányos hazaiak beszorultak a kapujuk elé, előbb Gaszner bal oldali beadása kicsivel sikerült magasra Savanyának, majd Bori kicsit hosszú indítása után Molnár ütközött a hazai kapussal így oda lett a győzelem lehetősége. A remek akcióból szerzett gólon kívül is volt több szép és jó jelenet a sportszerű, de kemény csatában. (tudósított: Venczel József, fotó: Nagy György) További helyszíni fotóinkhoz görgess!