Rekordgyőzelemmel hangoltak a Ferencváros elleni kupamérkőzésre: Bicskei TC-ZTE FC II. 5-1 (3-0)

Felszabadult játékkal rukkolt elő a Csordás-csapat, vasárnap 16.00 órakor következik az évtized mérkőzése!

2022. szeptember 12. - ventil66

dscf6742.JPGHabár tíz napja Fradi-lázban ég az egész város, a hétvégén az NB III-as bajnokira kellett koncentrálnia Csordás Csaba csapatának, hiszen az idénykezdés nem sikerült valami rózsásan. 1 győzelem és 2 vereség mellett 4 döntetlennel a tarsolyában várta a mindig meglepetésre képes egerszegi alakulatot. a BTC. A kezdés előtti könnyű "természetes locsolás", azaz zápor után a Szűcs - Gaszner, Bozsoki, Vékony, Lencsés - Bori, Dencinger, Kincses - Savanya, Németh J., Kovács P. összeállításban kezdte csapatunk a mérkőzést. A rajtot jelző sípszó után néhány másodperccel máris ziccer a vendégkapu előtt, Kincses remek indításával Németh J. lépett ki, de csak a kapust nem tudta ki cselezni, így kimaradt a gólszerzés lehetősége. A 3. percben Lencséstől indult a támadás, Kincsest futtatta, aki átívelt a jobb oldalra Gaszner elé, ő elfutott, beadására Lencsés érkezett, de 15 méteres lövése kapu fölé sikeredett. Folytatáshoz kattints!

A 9. perc bicskei tűzijátékot hozott, Gaszner jobb oldali beadása után előbb Németh J., majd a lepattanót Kovács P. lőtte a blokkba a 16-oson belülről. A 12. percben Bori ívelt fel a vendég-térfél közepétől, jobbról egy szabadrúgást és a kitűnő ütemben induló Bozsoki kissé balról, 12 méterről a hosszú felső sarokba fejelt (1-0). A 15. percben Bori emelt Kovács P. elé, aki keresztbe cselezve lőtt, a labda a védőkről pattant az alapvonalon túlra. A 26. percben Gaszner fejessel indította Savanyát, aki kissé elkapkodva, 16-ról lőtt a kapusba, majd a visszaszerzett labda Németh J. elé került, ő pedig két remek csel után 15 méterről a bal felső sarokba tekert (2-0). A 30. percben Kincses szerzett labdát, remek ütemben Kovács P. elé tálalt, aki néhány lépés után 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt (3-0). A 45. percben Kincses Némethhez továbbított, aki egy csel után 15 méterről a kapufa tövét találta telibe. Kísértett az idénynyitó Mór elleni rangadó emléke, ahol a félidőben ugyancsak háromgólos vezetést könyvelhetett el a BTC, aztán gyötrelmes döntetlen lett a vége. A szurkolók abban bíztak, hogy a koncentráció a második játékrészre sem fog lankadni.

A szünet után Savanya helyett Varga lépett pályára. Az 53. percben Kincses helyét Hirman foglalta el. Az 58. percben Németh indította Gasznert, aki beadott, Bozsoki pedig elvetődve, 8 méterről fejjel a kapuba csúsztatott (4-0). A 60. perc hozta át első komolyabb vendéglehetőséget, de a csereként beállt Murár 15 méteres lövését Szűcs remek vetődéssel hatástalanította. A 64. percben kettős csere csapatunknál, Lencsés és Németh J. helyett Pekowski és újoncként, sérüléséből felépülve, Szokolay lépett pályára. Egy óra játékidő elteltével Kovács P. szerzett labdát a vendégek alapvonalán és a visszapasszolt labdát Hirman a 16-osról a kapu jobb oldalába belsőzte (5-0). A 77. percben megszerezte becsületgólját a vendégcsapat, Koszovscsuk kitűnő indításával Fábián kilépett a lemaradó védők közül és 15 méterről a kiinduló Szűcs fölött a léc alá bombázott (5-1).

Még ebben a percben Dencingert Lakatos váltotta. A lefújás előtti percben Gaszner jobb oldali beadása után Pekowski 17 méterről lőtt a kapu mellé. Helyenként kitűnő játékkal, váratlanul tükörsima győzelmet aratott csapatunk, igaz ehhez az is kellett, hogy a vendégcsapat az egyidejűleg játszott NB I-es mérkőzés miatt igencsak "vékonyka" kerettel és sok fiatallal állt fel.  A helyzetkihasználás javult, de maradt ki azért gólszerzési lehetőség ezúttal is. A vége rekordgyőzelem lett, hiszen az újkori (2019 őszétől indult) NB III-as történelmében a BTC egyszer sem nyert még 4 góllal, de az idősebb szurkolók sem nagyon emlékeznek hasonló harmadosztályú diadalra. Folytatás 2022. szeptember 18-án vasárnap 16.00 órától a MOL Magyar Kupában, Magyarország legnépszerűbb csapata, a Ferencváros ellen. Jegyek már csak korlátozott darabszámban kaphatóak a bicskei Lidl Áruház parkolójában lévő dohányboltban (6.30 és 20.00 óra között), illetve időszakosan a sporttelepen. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!