Férfias küzdelemben, fordulatok után pontosztozkodás a 19 éves hölgyek bicskei EB-selejtezőjén: Olaszország-Szerbia 2-2 (1-0)

Magyarország a Wales elleni sikerével vezeti a csoportot!

2022. október 06. - ventil66

dscf6961.JPGÚjabb rangos nemzetközi labdarúgó eseménynek adott otthont a bicskei sporttelep! A Magyarországgal és Wales-szel egy selejtező csoportban szereplő Olaszország és Szerbia 19 esztendős hölgyei csaptak össze szerdán délután. Remek idő és kiválóan előkészített pálya várta a csapatokat. A szerbek kezdték jobban a mérkőzést, Nina Matejics egymaga két alkalommal is gólt szerezhetett volna, de hibázott. Ahogy lenni szokott, a kihagyott helyzetek után egy bal oldali sarokrúgást követően az ide-oda pattogó labdát Matilde Pavan 15 méterről a kapu jobb oldalába lőtte (1-0). Folytatáshoz kattints!

A II. félidőt is mozgalmasabban kezdték déli szomszédaink és az 55. percben sikerült is az egyenlítés, Stokics futott el a jobb oldalon, beadása kicsúszott a kivetődő kapus kezeiből, Matejics köszönte, és 5 méterről a kapuba gurított (1-1). A 76. percben a vezetést is megszerezte a "vendég" együttes, jobb oldali szöglet után Milica Sarics erőteljes mozdulattal nyolc méterről fejelt a hálóba (1-2). Nem adták fel az olaszok, 3 perccel később Beccari szép mozdulattal, fejjel továbbított Pavan elé, akinek a hat méteres lövése a kapusról pattant az alapvonalon túlra.

A beívelést követően kavarodás alakult ki a büntető területen belül, Chiara Beccari eszmélt a leggyorsabban és egy igazítás után, néhány lépésről a kapu közepébe bombázott (2-2). A hátralévő időben mindkét csapat hagyott ki ziccert, az olaszok kapufát is rúgtak, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen. A bicskei program október 11-én kedden 15.30-tól Szerbia-Wales összecsapással zárul, amelyre szintén ingyenes lesz a belépés. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotógalériánk megtekintéséhez görgess!