Tizenegyes és egy megpattanó lövés döntött: Bicskei TC-BFC Siófok 0-2 (0-1)

Először látogatott el Bicskére vendégcsapat edzőjeként Vukmir Dragan!

2023. január 12. - ventil66

dscf8252.JPGMegkezdte az előkészületi mérkőzések sorozatát a BTC. Először mindjárt egy nagy falat, a másodosztályban vitézkedő BFC Siófok csapata vendégszerepelt a bicskei műfüves pályán. Csapatunk a Papp - Gaszner, Hirman, Bozsoki, Lakatos - Molnár, Vékony, Tajti, Kovács - Sóron, Németh felállásban kezdett. A vendégek a Hutvágner - Polényi, Varjas, Forgács, Szakály, György, Makrai, Pataki, Nemes, Vintonji, Markovics összeállításban kezdték a találkozót. Az ismerkedés után a 15. percben Bozsoki szerelte a 16-osnál Vintonjit, amit a játékvezető szabálytalannak minősített és 11-est ítélt! A büntetőt Szakály a jobb alsó sarokba lőtte (0-1). A 20. percben Sóron a 16-os baloldali sarkáról lőtt, a kapus szögletre ütötte a labdát, a sarokrúgást követően Vékony 14 méteres lövését biztos kézzel fogta Hutvágner. A 32. percben Németh futtatta Kovácsot, aki 16 méterről a kapus kezébe lőtt. A 42. percben Németh 20 méterről tűzte kapura a labdát, de a vendégkapust nem sikerült meglepnie. Az első játékrész utolsó percében Vékony 16-osról leadott lövését ütötte az alapvonalon túlra a siófoki hálóőr. Folytatáshoz kattints!

A szünetben a vendégek teljes sort cseréltek, míg a hazaiaknál Papp, Hirman, Molnár, Kovács és Németh helyén Illés, Pekowski, Csóh, Szokolay és Varga folytatta. Az 51. percben egy jobb oldali támadást követően Volter 14 méteres lövése az egyik védőn megpattanva a tehetetlen Illés fölött a bal felső sarokba hullott (0-2). Az 58. percben ismét jobb oldali támadást vezettek a vendégek, a beadás után Volter 14 méterről nagy erővel a keresztlécet találta el, a kipattanót pedig mentették a védőink. Két perccel később visszaállt a Németh-Kovács-Molnár trió, Gaszner, Tajti és Sóron helyére. A 65. percben Kovács 18 méteres bombája csúnyán fölé szállt. A 77. percben fiataljaink, Vicz, Nagy és Nyúl is játéklehetőséget kaptak.

A 80. percben a feltűnően aktív Volter a jobb oldali beadást követően 15 méterről tűzte rá, Illés mutatós vetődéssel szögletre mentett. Az ellentámadásnál a próbajátékon szerepelő Csóh kisebb fejsérülést szenvedett, így számára előbb vége lett a meccsnek. A 83. percben Kovács passzolt Némethhez, akinek 17 méteres emelése alig kerülte el a kapu bal oldalát. Elsőre nem volt rossz! A magasabban jegyzett vendégek egy véleményes büntetővel és egy - számukra - szerencsésen megpattanó lövéssel szerezték meg a győzelmet. Folytatás szombaton 11.00 órától, amikor a Közép csoportbeli (14. helyezett) Monor érkezik Bicskére. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!