facebook.com/2060blog - infobox: 2060.blog@gmail.com - 2060 TV a youtube.com-on!

2060.blog - Bicske másképp, neked!

Megéri-e Bicskéről indulva saját bringa vagy autó helyett MOL BUBI kerékpárral közlekedni Budapesten? Leteszteltük!

Egy biztos: A-ból B-pontba ezzel időben odaérsz!

2015. május 25. - ventil66

imag3766.jpgNéhány napja kíváncsiak voltunk a MOL BUBI közbringa rendszerről hallott információink (nehézkes, rugalmatlan rendszer, tohonya és rossz biciklik, stb.) helytállóak-e, ezért vonatra szálltunk, hogy Dél-Buda legközelebbi terminálján nyeregbe pattanhassunk. Előre bocsátjuk, a teljes körű információt elérheted a rendszerrel kapcsolatban a MOL BUBI internetes oldalán vagy Facebook-oldalán, cikkünkben inkább a fontosabb információkat foglaljuk össze és saját tapasztalatainkat osztjuk meg.

Terminál típusok: kétféle terminál (kerékpár tároló) létezik, a térképeken teli piros színnel jelzett érintőképernyős terminál, ahol regisztrálni (ha online vagy BKK-irodában nem tetted meg), fizetni és jegyet vásárolni is lehet. A másik típusú (térképeken fehér színű emblémával jelzett) ún. gyűjtőterminálnál csak máshol előre váltott jeggyel vagy bérlettel tudsz kerékpárt igénybe venni.

Jegy vásárlás: sima alkalmi jegyvásárlás az érintőképernyős terminálokon lehetséges, de csak bankkártyás fizetéssel, amikoris a jegy árán felül 25.000,- Ft kauciót befoglal a BKK a bankszámládon az időtúllépés és a bérlés fedezetéül. Tehát ezzel az összeggel rendelkezned kell a bankkártyádhoz kapcsolódó számlán és bizony előfordul, hogy használat után banktól függően csak több nap múlva kerül feloldásra a zárolt 25.000,- Ft. Folytatáshoz, további fontos információkhoz és helyszíni fotóinkhoz kattints!

Mi a megoldás? Bérlet vásárlás: a BKK előnyös konstrukcióban kínál bérleteket, amelyek az ügyfélközpontokban (V.ker. Deák tér, VII.ker. Rumbach Sebestyén u. 19-21., Keleföldi pu., Kelenföld vasútállomás) gyorsan, személyi igazolvány és lakcímkártya bemutatásával, szerződéskötés után és a bérlet árának akár pénztári befizetésével megvásárolhatóak. Ebben az esetben nincs kaució, kapsz egy vadonatúj plasztikkártyát, amelynek a kiválasztott kerékpár hátulján lévő billentyűzethet (pinpad-hez) érintésével máris vihető a bringa. Bérlettel egyszerre akár 4 darab bicikli is bérelhető. A 6 hónapos bérlethez 8.000,- Ft-ért jutottunk hozzá, amiből 3.000,- Ft "lehasználható" az időtúllépések esetén, így ez egyben hozzáférési és használati díjat is tartalmaz abban az esetben, ha minden esetben 30 percen belül befejezem a bringázást vagy másik bringára váltok át.

Hozzáférési díjak: napi (24 órás) jegy 500,-, három napos (72 órás) jegy 1.000,- Ft, heti jegy 2.000,- Ft.

Használati díjak a teljesség igénye nélkül: az első 30 perc mindig ingyenes, 60 percig 500,- Ft, 90 percig 1.000,- Ft és például 180 percig 2.500,- Ft. A hozzáférési és használati díjak elemzése során arra jutottunk, hogy rendszeresen kerékpározó, egészséges életmódra törekvő utasoknak mindenképpen a bérletes megoldás a javasolt.

Kerékpár bérlés otthon felejtett kártya esetén vagy a lehetőséget egy családtagra, ismerősre átruházva: lehetséges, a bérlet vásárlásnál kapott felhasználó azonosító (ez a mobil telefonszámod a +36 vagy 06 előhívó nélkül) és 6-jegyű PIN-kód beütésével. Ez egy fantasztikus és rugalmas megoldás!

Dokkolás: nem kell tőle rettegni, a kártyaérintés vagy kódbeütés után könnyedén kihúzható a bicikli a dokk állásból. Előtte azért célszerű a kiválasztott "példány" műszaki állapotát ellenőrizni. Visszahelyezésnél a becsúsztatás után automatikusan fogja a rendszer a bringát, csak figyelni kell a sípolást és kicsit megrángatni, hogy nem jön-e ki. Ez fontos, mert csak így szakad meg az igénybe vett idő számítása.

Kerékpárok állapota, minősége: mi három különböző biciklit próbáltunk ki. A nagy önsúlyból szinte semmit sem érzékeltünk, fordulékony, mozgékony típusok, talán csak az szokatlan, hogy az orrcsomagtartó nem mozog együtt a kormánnyal. 3-sebességes Shimano váltó segíti a tekerést, előfordult, hogy kissé pontatlan volt. A kormány kissé magasan van, de kezelhető és az ülésmagasságot is egy pillanat alatt beállítottuk. Poggyász elhelyezésére az orrcsomagtartón lévő praktikus gumipók segítségével van mód, kisebb hátizsák, laptoptáska vagy mappa illetve némi ruházat, kabát gond  nélkül rögzíthető. Viszonylag sterilek, "maszatolásvédettek" a biciklik, ezért esőmentes időben üzleti öltözékben is jól tekerhetünk velük).

Értékelésünk: figyelembe véve a Bicske-Budapest-Bicske MÁV-Start kerékpárjegy oda-vissza 470,- Ft-os árát is még úgy is megéri a MOL Bubizás Budapesten, ha van otthon kerékpárod. A díjstruktúrát és banki folyamatokat tekintve mindenképpen a bérletes (6 hónapos vagy 12 hónapos) konstrukciót javasoljuk. 76 dokkoló állomás (terminál) vár jelenleg, érthető módon nagy része inkább a turisztikailag frekventáltabb belső kerületekben. Az idei nyárra további 21 állomást ígér a BKK, nagy szívfájdalmunk, hogy míg minden nagy központi pályaudvaron (így a Délin is) van dokkoló terminál, addig Kelenföld vasútállomás még a mostani bővítésbe sem fért bele. Innen tehát a leggyorsabban a Móricz Zsigmond téren vagy az Allee-nál lévő állomásokhoz eljutva tudunk nyeregbe pattanni. Csúcsforgalomtól és napszaktól függetlenül biciklivel szinte garantálhatóan időben eljutsz A-ból B-pontba. Jó BUBI-zást kívánunk! (Próbautunk során a Deák tér-Kálvin tér-Gellért tér-Móricz Zsigmond tér útvonalon közlekedtünk) 

bubikartya.jpg

imag3765.jpg

imag3767.jpg

imag3768.jpg

imag3769.jpg

imag3770.jpg

imag3771.jpg

imag3772.jpg

imag3773.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://2060.blog.hu/api/trackback/id/tr157490518

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása