Németh Erik extra teljesítménye döntött a hatpontos kiesési helyosztón: Polgárdi-Bicskei TC 1-4 (1-1)

Immáron lőtávolon belül a bicskeiek riválisai!

2016. április 03. - ventil66

dscf7341.JPGCsodálatos tavaszi napfényben várta a szurkolói busz a bicskei szimpatizánsokat, akik szép számmal látogattak el a polgárdi sporttelep kissé foghíjas lelátóira. Két szebb napokat is megélt csapat vívta hatpontos élet-halál harcát a fejér megyei első osztályban maradásért. A bicskeiek számára különösen fontosnak ígérkezett a találkozó, hiszen győzelmük esetén hosszú idő után végre elérhető közelségbe kerülhettek a rivális csapatok.

A nyomasztó tétnek megfelelő lendülettel kezdtek a csapatok és a startvonalat a Bicskei TC hagyta el jobb ütemben, ugyanis az 5. percben Móri beadását Meggyes jól fejelte vissza és Németh Erik közeklről higgadtan a kapu közelébe helyezett (0-1). A 22. percben Varga futott el a bal szélen és centerezését Németh ezúttal 10 méterről lőtte fölé nagy helyzetben. A 27. percben hazai szöglet után Holka fejelt Milinte kezébe. Két perccel később Meggyes szabadrúgást ívelt középre, az üresen hagyott Máj 8 méterről fejelte a földre a labdát, azonban onnan az a kapu fölé perdült. A sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, a 33. percben jött az egyenlítés! Hazai kontratámadás végén Magda vette át a labdát, elhúzta Máj mellett és ballal Milinte támaszkodó lába mellett okosan a hálóba lőtt (1-1). Hullámzó játékot hozott az első játékrész hajrája, vendég oldalról Móri, Németh, Meggyes és Szarvas is helyzetbe került, míg a polgárdi Kosztolányi Sötét hibáját kihasználva lőtt 14 méterről, azonban Milinte a helyén volt.

Furcsa közjátékkal indult a második félidő, ugyanis a hazaiak rázárták az öltözőajtót Keserűre, s emiatt percekig várta a többi labdarúgó a kezdő sípszót. A Bicskei TC - a Tordas elleni mérkőzéséhez hasonlóan - ezúttal is igyekezett dűlőre vinni a dolgot a második félidő elején. A 47. percben a csereként beállt Antoni veszélyeztetett fejjel, két perccel később lábbal. Harmadjára az 50. percben már betalált! Meggyes szögletét Sötét okosan csúsztatta meg és a hórihorgas cserecsatár 3 méterről védhetetlenül stukkolt a Polgárdi kapujába (1-2). A 62. percben bicskei kontra végén Köntös ívelt középre, a hazai védelem asszisztált Németh Erik mellett, aki 16-ról szépségdíjas gólt ragasztott a kapu jobb sarkába (1-3).

Tovább zakatolt a bicskei henger! A 71. percben újra Meggyes ívelt középre, a hazai védelem újra leblokkolt és a kaputól két méterre álló szemfüles Németh Erik némi botladozás után a kapuba gurított, mesterhármas (1-4)! A 75. percben Mórit csattanós faulttal állították meg a 16-oson belül, azonban Bíró sípja (nem vicc, a játékvezető neve Bíró Dániel) néma maradt. Egy perccel később Antoni lépett ki ziccerben, azonban arra már nem maradt elég ereje a sokat mozgó labdarúgónak, hogy 5 méterről sikerrel fejezze be az akciót. Ekkor már sorban gördültek a vendégakciók, furcsa pillanatot azonban a csere során idő előtt a pályára szaladó Schultz sárga lapja jelentett. Meggyes és Antoni újabb próbálkozásai zárták a kiesési helyosztót, amelyet végül ilyen arányban is megérdemelten nyertek a vendégek. A Polgárdi csak a mérkőzés egyes szakaszaiban tudott partiban maradni és nem bírta el ingatag védelme végzetes hibáit.

Április 9-én a Bicskei TC a Velencét fogadja, a mérkőzésre szombaton 15.00 órai kezdettel kerül sor a csákvári műfüves pályán. A meccsre a BTC ismét különbuszt indít a szurkolók méltó kiszolgálására.

Polgárdi Vertikál-Bicskei TC 1-4 (1-1)  Vezette: Bíró Dániel (Tóth Bence, Szatmári István)

BTC: Milinte 7 - Szarvas 7, Sötét 7, Máj 6, Köntös 7 - Meggyes 6, Csendes 6, Móri 5, Pásztor 5 - Németh 8, Varga 5. Csere: Antoni 7 (28.p.), Oláh 0 (78.p.), Máté 0 (83.p.), Moravecz B. 0 (86.p.), Moravecz T. 0 (91.p.). Nem játszott: Marton, Kummer, Sólyom. Edző: Raffai Rudolf. További helyszíni fotóinkhoz kattints!