223 nap és 18 forduló elteltével újra bentmaradó helyen: Gárdony Agárdi Gyógyfürdő-Bicskei TC 2-3 (0-3)

Agyonnyert meccsen végül a frászt hozta szurkolóira a 78 percig domináló Bicske!

2016. április 24. - ventil66

dscf8004.JPGHihetetlen mélységekből (egész ősszel mindössze 3 szerzett pont), reménytelen helyzetből kapaszkodott fel tavasszal a megerősített Bicskei TC és szombaton eljött a várva várt pillanat: több mint 7 hónap után ismét bentmaradó helyen áll a tabellán Raffai Rudolf együttese. És ott is marad vasárnap, ha igazolódik a papírforma, bár erről mostanában ritkán lehet beszélni az alsóházban.

Szép számú vendégszurkoló kísérte el kedvenceit az Agárdi Parkerdőben lévő sportcentrumba, s a szakadó esőben zajló bemelegítés közben azt latolgatták, mire lehet képes az ősszel még Gárdonyban focizó Meggyes Dávid korábbi csapata ellen. Izgalmat Kummer Máté sérülése okozott, akit az utolsó pillanatban a fiatal Pásztor Lászlóra cserélt a kezdőcsapatban mestere. Ez alkalommal debütált csapatunknál Nyúl István masszőr, aki alaposan átmozgatta a fiúkat az öltözőben.

A mérkőzés gárdonyi támadásokkal indult, s bizony az első tíz percben nehezen jött ki a szorításból a bicskei csapat. A 11. percben vendégszöglet után Máj előre vetődve fejelt közelről, de fölé ment a labda. A 14. percben Meggyes szögletét Sötét 5 méterről remek mozdulattal bólintotta a kapuba, Viniczai kapus csak beljebb tudta segíteni a pettyest (0-1). A 20. percben Sowunmi lőtt 20 méterről jócskán mellé, s rá két percre máris jött az újabb bicskei találat! Móri remek ütempasszal szöktette Vargát, aki higgadtan cselezte ki a kapust és kissé kisodródva a hálóba passzolt (0-2). Dübörgött a bicskei henger, ezekben a percekben megtalálta ritmusát a vendég gárda, a 24. percben Szilágyihoz került kényszerítőzés után a játékszer a hazai kaputól 17 méterről, s miközben letalpalta az egyik szemből érkező védő, jól irányzott lövése utat talált a kapu bal oldalába (0-3).

Percekig ápolni kellett utána Szilágyit, a BTC B-közép pedig eksztázisban ünnepelte, hogy mindössze 25 perc után eldőlni látszott a mérkőzés. A 28. percben Szabó csavart szabadrúgást 22 méterről kapura, de Milinte biztosan hárította a jobb alsó sarokba tartó löketet. Tíz perccel később Sötét 35 méterről próbálkozott, Viniczai csak öklözni tudta a középre tartó bombát. A 42. percben újabb Milinte-bravúr kellett Klauz jobb alsóra irányzott fejesénél. A félidő utolsó perceiben a letámadással operáló Bicske gyakran hozta zavarba a hazai védelmet, előbb Meggyes, majd Pásztor előtt adódott ziccer, mindketten kihagyták.

A második játékrész vendégtámadásokkal indult, a 46. percben Varga húzta meg a bal oldalon, tökéletes beadása után Németh látványos fejessel próbálkozott, Viniczai szép védést mutatott be. Állandósult a bicskei fölény, az 52. percben Németh ugratta ki Mórit, akinek éles szögből leadott 8 méteres lövését ismét a jól védő hazai hálóőr ütötte szögletre. Az 59. percben vendégszöglet után Móri 22 méterről kapásból bombázott 1 méterrel fölé, három perccel később Varga passzolt a ziccerbe kerülő Meggyesnek, akinek azonban már nem maradt lehetősége a lövésre. A 71. percben Móri beadása Németh és Varga előtt is elcsúszott a vizes gyepen, ekkorra már a szakadó esőben zajló meccsen kissé alábbhagyott az iram, a Gárdony nem nagyon tudott mit kezdeni a vendégek támadó futballjával, helyzete meg szinte nem is volt.

A 75. percben Móri mesteri indítása újra üresen találta Vargát, 18 méteres lövését Viniczai éppen Németh elé tenyerelte, aki már hiába lőtt a hálóba, Tóth III. játékvezető les címén érvénytelenítette a gólt. A 78. percben szépített a Gárdony, Pleszkán iramodott meg a jobb oldalon, védője lemaradt róla és éles szögből 12 méterről pontosan lőtte ki a hosszú sarkot (1-3). A 83. percben Csendes szabálytalankodott teljesen feleslegesen a tizenhatos oldalvonalánál, 11-es! A büntetőt Pleszkán higgadtan helyezte a kapu közepébe a balra dőlő Milinte mellett (2-3). Parázs hajrá kerekedett a váratlanul felzárkózó hazaiak jóvoltából, az egész meccs folyamán rengeteg mezőnyfault volt, amelyet 6 sárga lappal (2-4) jutalmazott a bíró. Még a 93. percben is meleg helyzet alakult ki egy óriás beadás után, de Milinte végül megkaparintotta a labdát, a Bicske pedig a győzelmet. A Gárdonyban már nem volt erő az egyenlítésre.

Gárdony Agárdi Gyógyfürdő-Bicskei TC 2-3 (0-3) Vezette: Tóth III. László (Hajcsár Lajos, Magyar János)

BTC: Milinte 7 - Csendes 6, Sötét 7, Máj 6, Köntös 6 - Pásztor 6, Szilágyi 8 - Meggyes 7, Móri 7, Varga 8 - Németh 6. Csere: Oláh 6 (69.p.), Bencze 0 (81.p.), Máté (86.p.), Szarvas, Kummer, Moravecz T., Moravecz B. Edző: Raffai Rudolf.

A lefújás után Raffai Rudolfnak pályaedzőként azonnal indulnia kellett a Csákvár-Balmazújváros NB II-es mérkőzésre, ezért Oláh Attila vezető edzőt (Gárdony) kértük rövid értékelésre: "Támadóink nem tudtak mit kezdeni a masszív felépítésű bicskei védelemmel. Tudtuk, hogy jó csapat a Bicske és a gyorsan bekapott 3 gól bénítólag hatott csapatomra. A szünetben azt kértem a fiúktól, hogy próbáljunk visszajönni a meccsbe, ez végül sikerült is, de a vendégcsapat ezzel együtt ma jobb volt és megérdemelten nyert." További helyszíni fotóinkhoz kattints!