Drámai fordulatok után nyert rangadót a hazai ificsapat: Bicskei TC-Pusztaszabolcs 3-2 (1-0)

Egy sajnálatos sérülés miatt mentőt is kellett hívni a bajnokira!

2016. október 01. - ventil66

dscf1795kicsi.jpgAz azonos pontszámmal álló, de jobb gólkülönbséggel bíró Pusztaszabolcs U19-es csapatát fogadták fiataljaink szombaton délelőtt. A kitűnő időben lejátszott rangadó tétje az volt, hogy ki tud kicsit meglépni a másiktól és tapadni az élmezőnyhöz továbbra is.

Nyigri Richárd vezető edző fiai nem játszottak kirobbanó formában, de az akarás mindenképpen dicséretes, ami végül meghozta gyümölcsét. A mozgékony Jakab Dániel távoli jobb alsó sarkos bombájával szereztünk vezetést a 33. percben (1-0), s több lehetőségünk is volt már az első játékrészben eldönteni a találkozót. A hajrában a vendég Farkas Roland sajnálatos orrcsont sérülése miatt mentőt kellett hívni a pályára, s azonnal kórházba is szállították a vérző játékost.

A második játékrész elején jött a hidegzuhany! Mint már oly sokszor, ezúttal is "az öltözőben maradt" a csapat egy része, s így történhetett meg, hogy előbb a 47. percben a vendég Deutsch egalizált (1-1), majd 6 perccel később Juhász a lemaradó védők kíséretében már a vezetést is megszerezte a Pusztaszabolcsnak (1-2).

Nem adtuk fel, jó negyedórás sokkhatás után fokozatosan kézbe vettük az irányítást, számos akció futott a széleken, s a 73. percben Fehért egy csel után buktatta védője a büntetőterületen belül, jogos tizenegyes! Pásztor végezte el és higgadtan a bal alsóba helyezett úgy, hogy Csavajda kapus még bele tudott piszkálni a labdába (2-2). Tovább támadtunk, de újabb gólokat nem sikerült szerezni. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a 89. percben Jakab Ákos szemfüles módon labdát szerzett a bizonytalankodó védőktől, egy csel után higgadtan elfektette Csavajdát is, majd a visszafutó védők között a kapu közepébe helyezett 10 méterről (3-2). Fantasztikus siker, a negyedik helyen állunk és alaposabb rákészüléssel illetve koncentrációval a magasabb célok sem elérhetetlenek a bicskei ifik számára.

Vasárnap 14.30-tól a BTC felnőtt csapata a Sárosd alakulatát fogadja bajnoki mérkőzésen a Kerecsendi Kiss Márton utcai stadionban. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz kattints!