Nem sok hiányzott a döntetlenhez Magyarország legnépszerűbb tartalékcsapatánál: Ferencváros II-Bicskei TC 2-1 (0-0)

2022. január 30. - ventil66

20220129_120823.jpgEmlékezetes nap volt Bicske sportéletében 2020. november 14., amikor a Magyar Kupa országos főtábláján a sztárokkal jócskán megtűzdelt Ferencváros tett látogatást városunkban és - a papírformának megfelelően - sima 5-0-ás sikerrel lépett tovább a következő fordulóba, sajnos a pandémia miatt zárt kapus találkozón. A párosítás a mostani felkészülési időszakban megismétlődött, igaz, ezúttal a zöld-fehérek tartalékcsapatával és Budapesten. Az impozáns FTC-MVM Népligeti Sportcentrumban tett látogatást csapatunk szombat délelőtt, folytatva az előkészületi meccsek sorozatát. Annak ellenére, hogy szerdán mérsékeltnek mondható teljesítményt nyújtott a BTC, a kezdőcsapat mindössze egy helyen változott, így a Kovács D. - Grabant, Lapos, Vékony, Gaszner - Hirman, Bori, Popovics, Dencinger - Vörös, Wágner összetételű tizenegy kezdte a meccset. Folytatáshoz kattints!

Az óvatos ismerkedés után a 10. percben Vörös futtatta a bal oldalon Gasznert, aki Wágner felé gurított, de ő centikkel lemaradt az átadásról, így odalett a lehetőség. Tíz perccel később Vörös szerzett labdát az ellenfél térfelén, két jó csel után a 16-osról lőtt gyengén mellé. A 25. percben Czékus 18 méteres lövését blokkolták védőink, a kipattanót a hazai Szűcs durrantotta rá 16 méterről, ám Kovács D. szép vetődéssel védett. Fél óra játék után mutatós támadás futott a hazai térfélen, Grabant ívelt be, a túloldalról Gaszner visszaemelte a labdát, de Mergl lekapta az emelést. A 32. percben egy gyors Fradi-támadást Gera fejezett be 17 méteres lövéssel, de védőink mentettek. A 40. percben Kaján lépett ki védőink közül, 15 méteres lövését kapusunk lábbal védte. Az utolsó percben ismét Czékus vállalkozott lövésre, 16 méteres kísérletét Kovács szögletre ütötte, a beívelést is kiütötte, majd az ismétlést követően újra sarokrúgás következett kapusunk jóvoltából.

A szünetben a jól teljesítő Kovács Dánielt Szűcs Lajos váltotta a bicskei kapuban. Az 50. percben ő sem tudott segíteni, amikor a szabadon hagyott Mazzonetto Nicolo jól eltalált 15 méteres lövésébe ugyan beleért, de így is a kapu jobb oldalába került a labda (1-0). Három perccel később Popovics indításával Wágner indult kapura, de a védők beérték. Az 58. percben Bori lőtt szabadrúgást 22 méterről, centikkel a léc fölé. A 60. percben Gaszner a bal oldalról Dencingerhez továbbított, aki 16 méterről lőtt, a labda az alapvonalon túlra pattant. Popovics lőtte be a szögletet, a nemrég igazolt rutinos Bori pedig mintegy 16 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1-1). Az egyenlítő gól után Vöröst Németh váltotta. A 65. percben Mazzonetto 18 méteres lövését Szűcs nagyot nyújtózva mentette szögletre.

A 75. percben Wágnert Peinlich váltotta. A 78. percben Mazzonetto lesgyanús helyzetből leadott 15 méteres lövése a kapufa tövéről pattant ki. A 85. percben a Hirmant váltó Bajor lendült előre, 20 méteres lövése azonban mellé szállt. A mérkőzés utolsó percében Kaján jobb oldali lövésszerű beadását az egyedül felejtett Mazzonetto a kapuba stukkolta (2-1). Az első játékrészben mindössze a gól hiányzott csapatunk játékából. A szerdaihoz képest jóval bíztatóbb volt az ezen a találkozón mutatott produkció, azonban az összpontosítás hiánya ismét a a hajrában juttatta győzelemhez ellenfelünket. A bajnoki rajt előtti főpróbára február 6-án vasárnap 14.00 órától kerül sor, amikor az FC Dabas csapata látogat Bicskére. (tudósított: Venczel József, kép: Nagy György) További helyszíni fotóinkhoz görgess!