Már 8 meccses veretlenségi sorozatban Csordás Csaba csapata: ZTE FC II-Bicskei TC 0-1 (0-1)

2022. március 07. - ventil66

20220305_150348.jpgÉppen 4 hónapja, 2021. november 5-én Kaposváron kapott ki utoljára (1-3) bajnoki mérkőzésen Csordás Csaba csapata. Most már elmondható az is, hogy nem csak az őszi idényzárás, hanem a tavaszi rajt is pompásan sikerült, hiszen 2022-ben két döntetlen után két siker áll a csapat statisztikájában. Ezúttal sem számított könnyű kirándulásra a zalai tartalékcsapat otthonában a BTC, hiszen itt mindig meg kell szenvedni a jó eredményért, figyelembe véve az éppen aktuálisan "lejátszó" NB I-es játékosokat is. Hosszú, de eseménymentes utazás után, némiképp módosított kezdővel állt fel a fejér megyei csapat. Vékony sárga lapok miatti eltiltása lejárt, Lassú azonban továbbra is maródi, így egy helyen változott a kezdő az előző hetihez képest. Szűcs - Grabant, Vékony, Lapos, Gaszner - Bori, Dencinger, Popovics - Kovács Á., Sóron, Wágner összeállításban vettük fel a "harcot" az első osztályú Zalaegerszegi TE második csapata ellen. Folytatáshoz kattints!

Még a nap is elbújt az első negyedóra eseménytelenségét látva, de a hűvösre változó hőmérséklet sem sarkallta a két felet nagyobb tempóra. A második fertályóra eleje hozta az első jelentősebb eseményt, ekkor Gaszner ellen szabálytalankodtak, a megítélt szabadrúgással pedig Popovics Kovács Ádámot indította, de a hazai kapus felszedte előle a labdát. A 19. percben Szökrönyös 20 méterről lövésre szánta el magát, az "izmos" kísérlet felpattant a blokkon, de Lapos hidegvérrel fejelt haza. Két perccel később Kovács Á. szerzett labdát az ellenfél térfelén, Wágnerhez továbbított, akinek 18 méteres lövését Köcse nagyot nyújtózva ütötte az alapvonalon túlra. A sarokrúgás után Bori lőtte a kipattanót 20 méterről fölé. A 29. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Bori a jobb oldalról Wágner elé tálalt, aki 14-15 méterről a kiinduló kapus fölött a hálóba emelt (0-1). Az első félidő utolsó eseményeként Szántó átadása után Szökrönyös 16 méterről eleresztett lövését fogta biztos kézzel Szűcs.

A II. játékrész első negyedórájában másolta a két csapat az elsőt, azaz nem történt jószerivel semmi érdemleges, Vörös cseréjén (Sóron helyett) kívül. A 61. percben Popovics 25 méteres lövése csúnyán a léc fölé szállt. A 65. percben Bekő unta meg társai tehetetlenségét, mintegy 28 méterről leadott lövése is a léc fölött hagyta el a játékteret. Két perccel később remek támadás futott a bal oldalon, Popovics labdájával Wágner elfutott, jól sikerült beadását pedig Vörös berobbanva 6 méterről mellé-fölé lőtte. A 71. percben Kovácsot és Popovicsot Mlinárcsik, valamint Pekowski váltotta. A 75. percben Szökrönyöst választották el szabálytalanul a labdától védőink a kaputól 18 méterre, kissé balról, a szabadrúgást Liviu-Ion végezte el, nagy erejű lövését Szűcs a léc segítségével mentette. A 87. percben nekünk is jutott egy kapu környéki szabadrúgás, de Bori kísérlete is eredménytelen lett. A ráadásban még Peinlich is beszállt a győztes gólt szerző Wágner helyén.

Talán a hosszú utazás, talán a szokatlanul korai kezdési idő miatt álmosan, hangulatmentesen kezdődött a mérkőzés. A megszerzett vendégvezetés után sem sikerült ritmust váltani, felpörögni. Szinte az egész mérkőzés a két 16-os között folyt, mindkét csapat részéről rengeteg hibával A BTC szerzett egy gólt és ezzel behúzta a mérkőzés három pontját, ami dicséretes és értékes egyben, hiszen a játék színvonala nem verdeste az eget. Folytatás a négynapos ünnepi, hosszú hétvége második napján, március 13-án vasárnap 16.00 órakor hazai pályán, fejér megyei rangadóval, a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő csapata ellen. A sajnos már csak nevében rangadó (13 helyezés és 29 pont választja el a két csapatot egymástól) fix 1-est, azaz hazai győzelmet ígér, de tudjuk, hogy sokszor az ilyen összecsapások a legnehezebbek. (tudósított: Venczel József, fotó: Nagy György) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!