Ezúttal megállt Bicskén a kelenföldi gyors: Bicskei TC-Kelen SC 1-0 (1-0)

2022. október 16. - ventil66

dscf7032_1.JPGA listavezető PAFC II. elmúlt heti megállítása után - a vendégek kérésére, pályahitelesítési problémák miatt történt pályaválasztói jogcsere következtében - egymás után háromszor játszhat hazai pályán a Bicske, ami nagyszerű alkalmat kínál arra, hogy a csapat a gyengébb idénykezdet után felzárkózzon a középmezőnybe. Tört már borsot a Kelen SC a BTC orra alá, s ezúttal sem tűnt egyszerű feladatnak a tabellán 5 ponttal gazdagabb vendégcsapat legyőzése. Gyönyörű nagyfényes őszi, kora délutáni időpontban vonultak a küzdőtérre a csapatok és úgy tűnik, hogy sokan választották a vasárnapi ebéd utáni desszertnek a küzdelmesnek ígérkező NB III-as összecsapást. Folytatáshoz kattints!

A héten frissen igazolt Marsa Levente papírjait sikerült elintézni, így rögvest csapata rendelkezésére állhatott, így Csordás Csaba szakmai igazgató a következő összetételben küldte pályára játékosait: Illés - Gaszner, Bozsoki, Lakatos, Lencsés - Vékony - Bori, Marsa, Kovács P. - Savanya, Sóron. A 3. percben Lencsés futtatta a frissen igazolt Marsát, aki az alapvonalról visszagurított, de a védők szögletre mentettek. A 9. percben Savanya indította Borít, aki beadott a jobb oldalról, ám Sóron 10 méteres emelése a léc fölött hagyta el a játékteret. Két perc múlva a bal oldalról kapott passz után Sóron lőtt 18 méterről, sarokrúgás lett belőle, ami nem hozott eredményt.

Negyed óra játék után Gaszner a jobb oldalról átívelt, Marsa az alapvonal közeléből vissza fejelte a labdát Kovács Péternek, aki elsőre 8 méterről még a kivetődő kapusba lőtt, de a felpattanót igazítás nélkül a kapuba továbbította (1-0). A 22. percben Vékony szabálytalankodott a hazai kaputól 20 méternyire Borbély ellen, a megítélt szabadrúgást Oláh lőtte, Illés könnyedén védett. A 35. percben Bori jobb oldali szabadrúgását Bozsoki ráfejelte, de egy védőről a léc fölé pattant a labda. A 41. percben egy védelmi bizonytalanságot követően Kádár lőtt a 16-osról mellé.

A szünetben Lakatos helyett (akinek kiújult a korábbi sérülése) Pekowski lépett pályára. A csere kisebb szerkezeti változást jelentett, Vékony húzódott hátra belső védőnek. Az 54. percben Gaszner jobb oldali beadása után Lencsés egy jó csel után 18 méterről a kapu mellé lőtt. A 60. percben Bori jobb oldali trükkös sarokrúgása Sóronra "jött ki", de a blokkról lepattant a 15 méteres lövési kísérlet. A 67. percben Tímári indította Bárány-Doórt, de a vendégjátékos 14 méteres lövése kipattant a blokkról. A 70. percben előbb Lencsés 20 méteres lövése pattant a védőkről Savanya elé, akinek 15 méteres ismétlése mellé szállt. A következő percben Savanyát Nyúl váltotta. A 75. percben Bori jobb oldali.szabadrúgását Bozsoki 8 méterről a jobb kapufa tövére fejelte.

A 78. percben Marsa és Kovács P. helyett Kincses, valamint Németh folytatták. A következő percben Németh-Sóron volt a labda útja, de utóbbi beadását Kincses elvétette a kapu előtt. A 84. percben Németh kissé magasra sikeredett beadását Kincses - éppen elérve azt - az ötös sarkától fejelte a kapu mellé. A ráadásban Sóront Kovács Á. váltotta. Az előzetesen nyerhetőnek tartott mérkőzésen nagy csatában sikerült otthon tartani a három pontot a BTC-nek, amely egyre jobban közelít a stabil középmezőny irányába. Ezúttal minden a helyén volt, remek védőmunkát láthattunk, folyamatosan süvített a Bicske Tigers Szurkolói Csoport hangorkánja és talán éppen ez a plusz volt az, amivel ellenfele fölé kerekedett Csordás Csaba alakulata. A hármas hazai sorozat utolsó felvonásaként folytatás - a nemzeti ünnep miatt - október 22-én szombaton 13.00 órától a szomszédvár-újonc Zsámbéki SK ellen. (Tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter)