Küzdelmes és roppant fontos bicskei győzelmet hozott Bori Gábor hazai búcsúmérkőzése: Bicskei TC-Érdi VSE 3-2 (3-1)

A BTC 11 pontra távolodott a kieső zónától és mindössze 3 pontra van a 6. helytől!

2022. november 20. - ventil66

dscf7777.JPGAz ember úgy érzi, hogy Bori Gábor legalább 10 éve Bicskén focizik, olyan jól beilleszkedett, a csapat vezéregyéniségévé vált, magabiztosságot adott, utat mutatott a fiataloknak és nem egészen egy év alatt 33 tétmérkőzésen lépett pályára bicskei színekben a januárban 39. életévét betöltő válogatott labdarúgó. Most elérkezett az idő a búcsúra, amelyet hazai pályán (még két idegenbeli találkozója van hátra az őszi idényben a BTC-nek) szombaton ejtett meg a mérkőzés után, családtagjai, barátai és játékostársai körében, a szurkolótábor éljenzése közepette, de erről még írunk részletesebben tudósításunk végén. A szombati bajnoki nem csak azért volt fontos, mert az Érddel mindig kiélezett csatákat vívunk (ezúttal 6 ponttal előttünk járt a pest megyei gárda), hanem roppant fontos lehetőséget nyújtott a középmezőnyhöz történő felzárkózásra is, önbizalmat szerezve az őszi hajrához. A kezdés előtt gyászszünet volt Tessely Zoltán elnök pénteken elhunyt édesanyja emlékére, a kezdőrúgást pedig - a klub ajándékaként - Polgár Krisztián utánpótlás labdarúgó végezhette el. Folytatáshoz kattints!

Napsütötte, de hűvös időben csapatunk az Illés - Gaszner, Bozsoki, Lakatos, Lencsés - Bori, Vékony, Marsa - Varga, Sóron, Kovács P. összetételben kezdte a mérkőzést. Érdi színekben kezdett Kürti Zsolt, aki szintén emlékezetes időszakot töltött korábban Bicskén. Óvatos, tapogatózó kezdés után már a 8. percben a vendégkapuba került a labda. Bozsoki ívelt előre, Sóron megszelidítette a játékszert, majd egy csel után 10 méterről halálpontosan a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A 15. percben kezezésgyanúsan mentettek a vendégvédők a büntető területen belül, de Nagy Attila László játékvezető sípja néma maradt. A 26. percben egy előre vágott labdával Szabó lódult meg és a késlekedő védők közül kilépve, kissé jobbról, 14 méterről a hosszú sarokba lőtt (1-1). A 31. percben Sóron cselezgetett befelé a 16-os sarkától, az egyik vendég védő azonban felborította, ez már egyértelmű 11-es!

A sértett lövését Kertész kiütötte, de a szemfüles, elsőként érkező Vékony néhány lépésről a kapu közepébe gurított (2-1). A 37. percben Gaszner adott be a jobb oldalról, a túloldalra szálló labdát Lencsés középre passzolta, Sóron az ötösön emelgetett, majd lőtt, a blokkról kipattanót Varga tűzte rá, de Kertész nagyot nyújtózva mentett. A 40. percben Bori ívelt szabadrúgásból a kapu elé, a labda megcsúszott Morvai fején, de Kertész újabb bravúrt mutatva mentett. A 42. percben Vékony Vargát futtatta, aki Sóronhoz játszott, 12 méteres lövése azonban fölé szállt, majd Gaszner jobb oldali beívelése a jobb kapufán csattant. A következő percben Sóron már jobban célzott, két remek csel után jobbról, 12 méterről a hosszú sarokba talált (3-1). Megnyugodva várhatta minden bicskei a második játékrészt, bízva egy magabiztos győzelemben, de nem így alakultak az események.

Az 56. percben bal oldali szabadrúgás után nem tudott felszabadítani a hazai védelem, az ide-oda pattogó labdát végül lesgyanús körülmények között Szabó a kapuba tuszkolta (3-2). Az 59. percben Sóront akadályozták szabadrúgást érően a kaputól 20 méterre, Bori azonban a kapus kezébe tekert. A 62. percben Varga és Marsa helyét Dencinger és Savanya foglalta el. Két perccel később Farkas 10 méterről leadott lövésénél Lakatos nagyot mentett, így szöglet következett, eredmény nélkül. A félidő derekán kiadós tömegjelenetet láthattunk a felezővonalnál Bori és egy vendégjátékos ütközése után. Szinte minden játékos és stábtag a gyepen volt, Nagy játékvezető csak nehezen, rengeteget "fütyörészve" tudott rendet teremteni.

A 76. percben újabb fault Sóron ellen az alapvonaltól 10 méterre, az oldalvonalnál, Bori lőtte, sikertelenül, majd a II. játékrészre beálló Pál megkapta második sárga lapját és így a kiállítás sorsára jutott. A 80. percben Lencsés szerzett labdát az ellenfél térfelén, Dencingerhez passzolt aki Savanyához gurított, a 10 méteres lövést Kertész védte. A 92. percben Sóron jobb oldali beadását Savanya lőtte kapura, veszélytelenül, majd Kovács Péter helyére Kincses állt be. Az első félidőben biztosnak látszó volt a hazai győzelem. A vendégek a második játékrészben újult erőre kaptak és igencsak megnehezítették csapatunk dolgát. A helyzetek, lehetőségek alapján a BTC győzelme teljesen megérdemelt. A lefújás után Bori Gábort hosszasan ünnepelte mindenki, gyönyörű - pályafutása emlékezetes pillanatait megörökítő - tortát is kapott, játékostársai pedig korábbi (jellemzően 21-es, 31-es vagy 13-as számú) mezeibe öltözve álltak sorfalat és dobták a magasba a csapatkapitányt.

Gábor januártól - tervei szerint - vállalkozására kíván összpontosítani és csak alacsonyabb szinten (esetleg Ausztriában) szeretne folytatni a labdarúgást. A Bicskei Torna Club ezúton is (de később még megfelelő alkalmat is keresve) köszöni a csapatért tett fáradozásait, munkáját a gárda összekovácsolásáért, stabilizálásáért. Kellő önbizalmat szerezve utazhat a Bicske a jövő vasárnap, november 27-én délelőtt 11.00 órakor kezdődő gyirmóti ütközetre, majd a december 4-én vasárnap 13.00 órakor kezdődő móri visszavágóra, ugyanis ez a találkozó már az előre hozott tavaszi első forduló része lesz. (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter, fotó: Bódog Flóra) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!