Remek első félidei játékkal tartották otthon a 3 pontot a szomszédvárak derbijén: Bicskei TC-Puskás Akadémia FC II. 2-1 (2-1)

A Bicskei TC már a történelmi 5. helyet ostromolja!

2022. február 28. - ventil66

dscf5101.JPGMint azt beharangozónkban jeleztük, senki nem számított könnyű mérkőzésre vasárnap délután a szomszédvárak derbijén. Végül a két csapat tökéletesen lemásolta a 2020. augusztus 17-i összecsapása eredményét, mind a végeredmény, mind pedig a félidő tekintetében. Ragyogó futball időben, szép számú közönség előtt, még mindig a téli álmából ébredező gyepszőnyegen a Bicskei TC a Szűcs - Grabant, Lapos, Mlinárcsik, Gaszner - Bori, Dencinger, Popovics - Wágner, Sóron, Kovács Á. összeállításban kezdte a mérkőzést. Óvatos kezdés után a 11. percben Lapos előre ívelését Kovács Á. úgy szelidítette meg, hogy gólhelyzetbe került, de Babós felöklelte, az időnként teátrális stílusban szereplő Papp Ádám játékvezető pedig habozás nélkül 11-est ítélt és sárga lapott adott a vétkesnek. A jogos büntetőt Sóron higgadtan a kapu bal oldalába lőtte, az ellenkező oldalra vetődő Pécsi mellett (1-0). Folytatáshoz kattints!

A 14. percben egy jobb oldali szabadrúgás után a szabadon felejtett Babós fejelhetett kapura, de Szűcs a helyén volt. A 22. percben Sóron jobb oldali lövésszerű beadása alig kerülte el a kaput. Öt perccel később Nahirnij kissé balról, 25 méterről lövésre szánta el magát, de Szűcsöt nem hozta zavarba. Fél óra játékidő elteltével Popovics jobb oldali sarokrúgását a berobbanó Sóron három lépésről a léc alá passzolta (2-0). Egy perccel később egy bal oldali beadás után a jobbról érkező Farkas 15 méterről fölé bombázott. A 40. percben Weslen Junior jó ütemű átadását Gazdag két lépés után váratlanul ellőtte 15 méterről, a labda a kissé későn vetődő Szűcs mellett jobb alsó sarokba vágódott (2-1). A 42. percben Sóron jobb oldali beadását Kovács Á. fejjel megcsúsztatta, de Pécsinek nem okozott gondot a kisérlet. Az első félidő utolsó eseménye Bakti nagy cselsorozat utáni 8 méteres lövése volt, amit Szűcs nagy bravúrral, lábbal mentett. Kifejezetten magas színvonalú, lüktető első félidőt láthattunk, amelyet kapott gólja ellenére egyértelműen uralt a hazai csapat és megérdemelten vonulhatott vezetéssel a rövid pihenőre.

A II. félidőben az 56. percben Bori jobb oldali beadását Gaszner fejelte kapura, a labda már túljutott a kapuson, de az egyik vendégvédő a gólba tartó labdát kifejelte. A 62. percben Popovicsot Vörös váltotta. A 68. percben Bori tálalt Dencinger elé, aki azonban 20 méterről "eltörte" a játékszert. A 73. percben Wágner helyét a hosszú sérülésből visszatérő Pekowski foglalta el. A 78. percben a Vöröstől kapott labdát Kovács Á. 20 méterről szúrta rá eredménytelenül. A 82. percben Vöröst borították fel a jobb oldalon az alapvonaltól 10 méterre a 16-os oldalvonalánál, a kedvező helyről elvégzett szabadrúgás nem sikerült. A 88. percben Vörös remek ütemben indította Kovács Á-t, aki belépve a 16-osra lőtt, de a vendégkapus bravúrral mentett, majd a kipattanó labdát Dencinger a léc fölé fejelte.

Az első félidőben igen jól játszó csapatunk akár nagyobb arányú vezetést is szerezhetett volna, de a váratlanul kapott szépítő góllal visszajött a meccsbe a PAFC II. A II. félidőben rákapcsoltak a fiatal játékosokkal küzdő vendégek, de egyenlíteniük nem sikerült, sőt a hajrában a BTC tehette volna magabiztosabbá győzelmét. Ezen a napon a felcsúti kulcsemberek nem teljesítettek átlagon felül, a rutinos Magasföldi is csak a hajrára szállt be, ez is hozzájárulhatott  a megérdemelt bicskei győzelemhez, no meg Sóron egyre gólerősebb játéka és az egész csapat összehangolt, fegyelmezett védőmunkája. Csordás Csaba játékosai és a csapat szurkolói önfeledten ünnepeltek a lefújás után és a BTC már az 5. helyet (ez minden idők legjobb bicskei NB III-as eredménye még 2011-ből) ostromolja. Folytatás Zalaegerszegen módosított időpontban, március 5-én szombaton 13.00 órakor a ZTE FC II. csapata ellen. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni felvételeink megtekintéséhez görgess!