Fantasztikus visszavágás, karnyújtásnyira a 4. hely: Bicskei TC-Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (0-0)

2022. május 08. - ventil66

dscf5904_1.JPGKétszer is alaposan borsot tört a bicskei csapat orra alá a Kaposvár az őszi idényben, hiszen a MOL Magyar Kupában 2-1 arányban, míg a novemberi bajnokin 3-1-re verte a fejér megyei alakulatot, így dolgozott a bosszúvágy játékosban és szurkolóban egyaránt a vasárnapi NB III-as bajnoki előtt. Remek futballidőben fogadtuk az egykor szebb napokat látott kaposvári csapatot a soron következő bajnoki mérkőzésen. Csordás Csaba vezető edző gondjai tovább sokasodtak a sérülések és eltiltások miatt, így aztán sosem látott összeállításban, a Szűcs - Gaszner, Pekowski, Vékony, Lencsés - Dencinger, Popovics, Kincses - Sóron, Kovács Á, Wágner összetételben kezdte a meccset csapatunk. A Bicske Tigers szurkolói csoport már-már NB I-es szintet ostromló drukkolása mellett (ami 93 percen át nem lankadt) ismerkedési tíz perc után Gaszner jobb oldali beadását Kincses lőtte kapura, a vendégkapusról kipattanó labdát Wágner mellé gurította. A 14. percben Pekowski megmozdulása szabadrúgást ért a vendégeknek a bal oldali szögletzászlónál, Kálmán lőtte be a labdát, Vékony azonban az alapvonalon túlra mentett. Folytatáshoz kattints!

A 17. percben Popovics ívelt szabadrúgást a kapu elé, Kincses fejese a kapufán csattant, a kipattanót ordító helyzetben Kovács Á. senkitől sem zavartatva jócskán a léc fölé lőtte. A 20. percben Kincses jó cselek után Gasznert hozta játékba, de a védők szögletre kotorták előle a labdát, a trükkös beadás Sóron elé érkezett, aki 15 méterről fölé bombázott. A 30. percben jobbról 15 méterről nagy erővel ellőtte a labdát Ekker, ami a túlsó oldalon taccsra szállt. A 36. percben Kálmánnak két lövési kísérlete volt a 16-os közeléből, mindkétszer sikeres volt a blokkolás. A 41. percben Mayer szánta el magát lövésre 18 méterről, Szűcsnek nem okozott gondot a védése. A félidő utolsó előtti percében Gaszner átívelését Wágner lekezelte, de 20 méteres lövése elakadt a védőkben. Az utolsó percben egy sikertelen vendég szöglet után Kovács Á. ugrott meg, Sóront futtatta, a visszakapott labdát azonban elvétette, így odalett a helyzet.

A II. játékrész ötödik percében a frissen beállt Kondor 20 méterről próbálkozott lövéssel, de védőink beleléptek a kísérletbe. Az 56. percben Popovics szabadrúgása után Kincses lőtt kapura, a védőkről lepattanó labdát Kálmán előre vágta, a tétovázó védők között Kondor pedig a kiinduló Szűcs fölött 15 méterről a kapu bal oldalába emelt (0-1) A 61. percben Kovács Ádámot Németh János váltotta. A 66. percben Wágner iramodott meg a bal oldalon, beadását Gaszner kiszorított helyzetből próbálta kapura fejelni, de a fejes mellé szállt. A 69. percben Sóront akadályozták szabálytalanul a szögletzászló közelében, Popovics végezte el a szabadrúgást, ami Sóron elé érkezett, ő pedig 15 méterről a hálóba lőtt (1-1). A 73. percben Pintér mintegy 26 méteres lövése méterekkel szállt fölé, majd Németh két jó csel után 18 méterről mellé trafált.

A 77. percben frissítésként Wágner helyén Molnár Attila folytatta. A 82. percben Németh lódult meg a labdával, 22-23 méteres lövését Lakatos kézzel állította meg, szabadrúgás ítélt a játékvezető 18 méterről, amit Németh a védőfal érintésével a kapu bal alsó sarkába lőtt (2-1). A 90. percben Lencsés Kincsesnek továbbított, aki visszapasszolt Némethnek, ő pedig 20 méterről fölé bombázott. A hosszabbítás perceiben a jól teljesítő Kincsest Mlinárcsik váltotta. Kemény férfias csatában sikerült megadásra késztetni a jól játszó vendégeket. A győzelem mindenképp megérdemelt, tekintettel az első játékrészben kimaradt bicskei ziccerekre. Külön öröm, hogy az ETO Akadémia budapesti vereségével beérte a győrieket pontszámban a bicskei csapat a 4. helyért folytatott küzdelemben. Folytatás újabb rangadóval, május 15-én vasárnap 17.00 órai kezdettel Zuglóban, a 2. helyezett BVSC ellen. (Tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!