Nem sikerült megváltani a világot: ETO Akadémia-Bicskei TC 2-0 (1-0)

2022. augusztus 07. - ventil66

img_3943.jpgEmlékezetes nyitómeccset produkált a Bicske és a Mór vasárnap, amikor 4-1-es előnyről sem tudta hozni a hazai sikert a nagyobb NB III-as rutinnal bíró hazai csapat. Az így kialakult 4-4-es végeredmény az álmoskönyvek szerint pszichés traumát okozhatott a BTC-nek, de ennek ellenére a pontszerzés határozott szándékával utazott a csapat Győrbe, a bajnokságot remekül kezdő ETO Akadémia otthonába. A bajnoki rajtot követően haladéktalanul lépett a szakmai vezetés, szerződést bontott a krónikus sérüléssel bajlódó Hajba Tamással és rögvest átigazolta a helyére Dunaújvárosból a rutinos belső védő Bozsoki Imrét. A hajdanán nagy sikereket elérő, manapság a másodosztályban szereplő ETO FC Győr tartalékcsapata ellen rekkenő hőségben, kiválóan előkészített pályán csapatunk a Szűcs - Lakatos, Bozsoki, Száhl - Molnár, Hirman, Bori, Dencinger, Lencsés - Savanya, Kovács P. összeálításban kezdte a mérkőzést. Folytatáshoz kattints!

Az 5. percben Sipőcz jobb oldali sarokrúgása után a bántóan egyedül hagyott Farkas fejelt 7 méterről a keresztléc fölé. A 11. percben Bori bal oldali szabadrúgása után Száhl fejelt némileg nehezebb körülmények között a kapus kezébe. Két perccel később Urblik 20 méterről lövésre szánta el magát, ami a védőkön megpattant, Szűcsnek nagyot kellett nyújtóznia a mentéshez. Újabb két perc elteltével szabadrúgást rúghattak a győriek a bal oldali 16-os sarok közeléből, amit Szabó nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A 33. percben Savanya és Lencsés vezettek támadást a bal oldalon, de elvacakolták a lehetőséget. A 35. percben Szabó futtatta Erdeit, akinek 20 méteres lövése nem okozott gondot Szűcsnek. A 43. percben Hirman eladta a labdát, a játékszer Lacza elé került, de az ő 18 méteres lövése is Szűcs kezében akadt meg.

A II. félidőre Lencsés helyett Pekowski lépett pályára. Az 50. percben Bori remek labdával ugratta ki Molnárt, aki a 16-oson belülre került, de egy rossz csel miatt odalett a lehetőség. Két perccel később Bozsoki döntötte fel a hazai csatárt a 16-oson belül, a megítélt 11-est Farkas nagy erővel a jobb alsó sarokba bombázta (2-0). Az 56. percben egy jobb oldali beadást követően Szűcs a labdával együtt Lakatost is "kiütötte". A 66. percben Dencinger és Savanya helyét Varga, valamint Németh foglalta el. A 70. percben Németh lódult meg a balösszekötő helyén, majd szabálytalankodtak ellene, a 22 méteres szabadrúgást Bori lőtte a kapu fölé. A 77. percben Bori átívelt szabadrúgását Molnár ollózva próbálta kapura küldeni, sikertelenül. A következő percben Borít Kincses váltotta.

A 82. percben Hirmant akadályozták szabálytalanul az alapvonaltól mintegy 22 méterre, kissé jobbról, Kovács ravaszul, egyből kapura lövéssel próbálkozott, de célt tévesztett. A 84. percben Molnár jobb oldali beadására Németh indult, gyanús körülmények között esett el, majd az ellentámadást követően szögletet harcoltak ki a hazaiak, amit nem sikerült jól elvégezni. Egy jó képességű dinamikus ellenféllel szemben szenvedett vereséget csapatunk. Erősen közepes játékot sikerült produkálni ezen a játéknapon. Javítási lehetőség szombaton az andráshidai Magyar Kupa találkozón, a bajnokságban pedig folytatás augusztus 14-én vasárnap 11.00 órakor a MOL Fehérvár FC II. székesfehérvári otthonában. (tudósított és fotó: Venczel József) További helyszíni fotóinkhoz görgess!